poprzednia galeria

Philip

rocznik ‘72, śpiewak uliczny

Mam nadzieję, że jestem i zawsze będę dla Wrocławia.

Uwielbiałem śpiewać już jako mały chłopiec. Moja pierwsza szkoła miała silne muzyczne tradycje i śpiewałem tam w chórze. Występowałem także jako aktor w wielu lokalnych produkcjach. Na ulicy początkowo występowałem tylko w weekendy, gdyż moje muzyczne i aktorskie zajęcia uniemożliwiały mi podjęcie normalnej weekendowej pracy. Potem pracowałem w bibliotece uniwersyteckiej w Cambridge, ale nawet wtedy angażowałem się w świat teatralny tego wspaniałego miasta.

W 1995 roku zdecydowałem, że występy uliczne mogą być moją pracą i podróżą jednocześnie. Występowałem w ponad 20 krajach Europy. Do Polski przybyłem w 1999 roku na festiwal BuskerBus. Po roku wróciłem. Nawiązałem trochę kontaktów we Wrocławiu, a moje wizyty stały się częstsze i częstsze. Pod koniec 2002 roku zdecydowałem, że Wrocław będzie moim “centrum operacyjnym” i tutaj zostałem.

Cieszy mnie stały gwar wrocławskiej aktywności, otwartość i sympatyczna natura ludzi. Miasto dobrze odbiera moją spontaniczność a rynek to świetne miejsce do wystąpień ulicznych. To przyjemność i jednocześnie przywilej oglądać ewolucję tego miasta przez ostatnie 13 lat i być częścią tego rozwoju. Gdziekolwiek zawędruję w najbliższych latach, Wrocław zawsze będzie miał specjalne miejsce w moim sercu.

następna galeria