poprzednia galeria

Jacek

rocznik '63, przewodnik miejski, pasjonat turystyki rowerowej

Lepiej zobaczyć coś raz, niż słyszeć o tym tysiąc razy
przysłowie chińskie

Często mówię o sobie: zawodowo pilot i przewodnik, prywatnie zapalony turysta i fotograf. Pasją podróżowania, optymizmem i uśmiechem staram się zarażać wszystkich, których spotykam na co dzień. I to jest w tej pracy najpiękniejsze dzielić się swoim światem z innymi!

We Wrocławiu do polecenia jest wiele ciekawych miejsc, mamy sporo atrakcji oczywistych i opisywanych wszędzie. W dobie internetu staram się polecać miejsca i trasy nieoczywiste, te mniej znane, ale równie piękne. “Spójrzmy tam gdzie tłum nie patrzy…” te słowa często powtarzam turystów, którym pokazuję Wrocław.

Bardzo pomocny w mojej pracy jest najwspanialszy pojazd na świecie - rower! Nie wymaga paliwa, nie zatruwa powietrza, a jadąc nim dostrzegam wszystko wokół siebie. Jeśli natrafiam na coś interesującego z łatwością mogę się zatrzymać i zaspokoić swoją ciekawość. Potem mogę dzielić się ,,tymi” miejscami z innymi. Wierzę, że wspólne doświadczanie miasta w trakcie zwiedzania (w końcu zwiedzanie to nie tylko rozglądanie się i słuchanie!), jest gwarancją nie tylko udanej wycieczki, ale przede wszystkim wspomnień, do których chętnie wracamy.

moja strona internetowa

następna galeria