poprzednia galeria

Paweł

rocznik ‘89, OKS Grunwald Wrocław

Wrocław to moje miejsce. Tu się urodziłem i tu mieszkam.

Właśnie w tym mieście odkryłem moją największą pasję, którą jest piłka nożna.

Jako mały chłopak , biegałem z piłką po boisku, po chodniku, po podłodze swojego pokoju. Ten sport stał się biciem mojego serca. Nie tylko ja to czułem. Znalazło się jeszcze kilka osób, które tak jak ja, pokochały ten sport.

Jak wielka była moja radość, kiedy w 2007 roku, nasza podwórkowa drużyna została zarejestrowana w Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej. Miałem niespełna 18 lat. To było moje pierwsze osiągnięcie – gra w barwach drużyny Grunwald Wrocław. Do dziś jestem jej wierny.

Uwielbiam te chwile, kiedy wsiadam w autobus i jadę na trening na Stadion Olimpijski. Mijam Park Staromiejski, Wzgórze Partyzantów, to w tych miejscach, wiele lat temu, biegałem z piłką po alejkach. Przejeżdżam przez Most Grunwaldzki, mijam Rondo Reagana, przypomina mi się, że tego miejsca nie było nawet w planach, kiedy zaczynałem moją przygodę z piłką.

Wrocław się zmienia, ja też, ale nie zmieniła się moja miłość sportu. To właśnie Wrocław dał mi możliwość spełniać swoje marzenia; to Wrocław dał mi mój klub, dał mi rodzinę, przyjaciół, którzy wspierają mnie na każdym meczu. To tu przeżywałem moje porażki i moje sukcesy. Oddycham Wrocławiem.

Moje miasto dało mi świadomość, że kiedy wchodzę na boisko, wiem, że jestem na właściwym miejscu.

następna galeria