poprzednia galeria

Lidia

rocznik '83, nauczycielka angielskiego

Moje motto na dziś:
Keep calm and live in Wrocław

Lubię wszystko, co brytyjskie. A co może być bardziej brytyjskiego od napisu „Keep calm and carry on”? Moi uczniowie często pytają mnie, co te słowa znaczą i skąd się wzięły. Poszukałam i już wiem, że jest to, cytując Wikipedię:

„brytyjski plakat propagandowy z okresu II wojny światowej opracowany w 1939 roku na zlecenie rządu Wielkiej Brytanii w celu podtrzymania morale narodu brytyjskiego w czasie wojny.”

Dziś do "Keep calmów" można dopisać praktycznie wszystko, na przykład "Keep calm and come to my party" jako zaproszenie na imprezę, czy "Keep calm and hug me" – określenie stanu ducha, "Keep calm and listen to Queen", aby dać się określić na przykład muzycznie!

Od prawie 10 lat uczę angielskiego, zarówno dzieci jak i dorosłych. Hasło „Keep calm and learn English” towarzyszy mi w codziennej pracy. Dodaje energii, sprawia że moje lekcje są pełne życia, żartów i piosenek.

W mojej Keep Calm kolekcji mam: torbę, którą przyjaciel przywiózł mi z Londynu, kartki, plakaty, breloczki i pudełka.Zbieram, szukam nietypowych gadżetów związanych z Keep Calm, jeśli coś gdzieś wypatrzysz, daj mi znać!

następna galeria