poprzednia galeria

Piotr

rocznik '78, fotograf

Wrocław jest niebywałą kopalnią pomysłów i inspiracji.

Wrocław jest dla mnie miastem marzeń, to tutaj kreowałem swoje życie, wymyślałem przygody, wyprawy czy realizowałem pomysły artystyczne. Miasto zainspirowało mnie fotografią, to tutaj poznawałem wiedzę tajemną o kompozycji, grze świateł. To miasto jest dla mnie domem, miejscem gdzie mogę odetchnąć, marzyć i zbierać energię na nich realizację.

Zamiłowanie do krajów skandynawskich, dalekiej północy, zimy i zórz na niebie wywiodło mnie daleko na północ. Spędziłem przeszło 3 lata na Islandii, podróżując, pracując i poznając kulturę tego niewielkiego kraju. Następnie mieszkałem prawie dwa lata w Holandii, jednak Wrocław ma swoją specyficzną energię, jakiej nie ma malutki zimny Reykjavik czy mokry i wietrzny Amsterdam.

Dlatego zawsze tu powracam po dłuższej emigracji. Tęskniąc za daleką północą, gonię tam myślami, a będąc tam, tęsknie za Wrocławiem. Nauczyłem się czerpać jak najwięcej z obu tych miejsc.

Obecnie za dnia pracuję jako specjalista/manager w branży e-commerce, a w wolnych chwilach jako fotograf produktowy i krajobrazowy, dokumentując na zdjęciach czar przyrody, magię wąskich uliczek i ulotnych chwil miasta.

Yazhubal Photography

następna galeria