poprzednia galeria

Małgosia

rocznik '83, muzyka “ulicy”

Brakuje nam chęci do zabawy bez zastanawiania się, co powiedzą inni. Chcę zachęcić "zwykłych" ludzi do większej radości ze sztuki.

Od zawsze moją największą pasją była muzyka. Wychowałam się w czasach, gdy na kanałach muzycznych puszczano teledyski. Już w dzieciństwie kolekcjonowałam kasety. W czasie studiów pisałam do jednego z lokalnych portali, a tematem mojej pracy magisterskiej był rozwój rynku muzycznego w Polsce.

W Atenach poznałam niesamowitych artystów ulicznych. Ich talent oraz atmosfera, którą tworzą zainspirowały mnie do prowadzenia strony Busking in Athens oraz do organizowania małych festiwali i jam sessions. Gdziekolwiek nie jadę, szukam miejsc, gdzie wiele dzieje się właśnie na zewnątrz. Robię zdjęcia, nagrywam filmiki. Zdaję sobie sprawę, że są amatorskie, ale najbardziej zależy mi na podzieleniu się z innymi osobami radością i atmosferą, która tak mnie fascynuje. Uwielbiam podróżować do nowych miejsc, oddychać nowym powietrzem, kupować płyty na targach z używanymi rzeczami, oglądać występy na ulicy i obserwować jak reagują na nie ludzie.

Robiąc listę interesujących wydarzeń trafiłam na odbywający się w kilku miastach, w tym we Wrocławiu, Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus. Gdy wróciłam do Polski zostałam zaproszona przez Romka Popłonyka, by wyruszyć z nimi w trasę. Obecnie aktywnie uczestniczę w organizacji tego wydarzenia, równolegle rozwijając swój wcześniejszy projekt Busking in Athens.

następna galeria

www.buskinginathens.com
www.youtube.com/buskinginathens