poprzednia galeria

Karol

rocznik '80, redaktor

Jak mówi stare prawidło: zauważalne jest to, co jest inne.
Zdecydowanie jest coś na rzeczy, prawda?

Wszystko co mógłbym powiedzieć o poezji jest w tym cytacie:
“Poezja, ona ujmuje się za życiem. Chciałoby się powiedzieć, że „niezmiennie”, choć dzisiaj może jak czarna skrzynka malezyjskiego samolotu, która leży na dnie Oceanu Indyjskiego, [...] a jej sygnał słabnie z dnia na dzień [...]. W tym wszystkim nie ma winy poezji, tak jak skrzynka nie jest winna katastrofy.”
z wykładu Andrzeja Sosnowskiego

Magazyn Materiałów Literackich Cegła przywiozłem do Wrocławia w 2004 roku, kiedy rozpocząłem studia na filozofii. Wtedy przeszła metamorfozę i dzięki Karolinie Wiśniewskiej stała się wyjątkowym połączeniem literatury i dizajnu. Wydawaliśmy kolejne numery w postaci pudełek od papierosów, na opłatkach, wykorzystując lustrzane odbicie, jako karty do gry bądź drewniane stemple. Niekonwencjonalne metody wydawnicze miały na celu zachęcenie ludzi do sięgania po język poetycki. Ludzie reagują pozytywnie, a często z lekkim zadziwieniem. Zdarzało się, że jeden wrocławski poeta grał z nowo poznaną dziewczyną w karty flirt, a na drugi dzień pojechali razem na stopa do Francji.

Obecnie zajmuje się wraz z przyjaciółmi Cafe Księgarnią Tajne Komplety, założyliśmy również fundację i wydajemy książki poetyckie i prozatorskie.

następna galeria

Magazyn Cegła prezentujemy na stronie: https://www.magazyn-cegla.net"