poprzednia galeria

Bogna

rocznik '66, instruktor i trener wspinaczkiZ zawodu wyuczonego jestem filozofem, ale od 20 lat zajmuję się głównie wspinaniem. Wbrew pozorom obie dziedziny działalności ludzkiej mają ze sobą dużo wspólnego, w obu trzeba być osobą odważną, otwartą na zmiany, poszukującą, wolną od uprzedzeń i stereotypów.

Wspinanie potrzebuje pełnego zaangażowania, zarówno fizycznego, intelektualnego jak i psychicznego. Dlatego jest świetnym narzędziem, gdy człowiek chce się oderwać od codziennych problemów.

We wspinaniu najbardziej pociąga mnie jego zmienność, każda droga wspinaczkowa jest inna, sposób jej pokonania również, nie da się tu zastosować jednego algorytmu.Traktuję wspinanie jako sposób na życie, co związane jest z podróżami, poznawaniem nowych miejsc, ludzi.

Urodziłam się we Wrocławiu, tu studiowałam i od 15 lat prowadzę tu ścianę wspinaczkową ZERWA, co daje mi mnóstwo radości i satysfakcji. Sama wspinałam się i dalej wspinam na wysokim poziomie, a teraz prowadząc sekcje sportowe i mogę się cieszyć z osiągnięć moich wychowanków. Na ścianę ciągle przychodzą nowe osoby, z którymi potem czasem wyruszamy na wspinaczkowe tripy po całej Europie i świecie.

następna galeria

ściana wspinaczkowa Zerwa: www.zerwa.pl