poprzednia galeria

მარიამ (Mariam)

rocznik '93, studentka medycyny

To musi być świetne uczucie,
kiedy możesz uratować komuś życie.

Nazywam się Mariam i pochodzę z Gruzji. Byłam bardzo podekscytowana, kiedy usłyszałam o możliwości wolontariatu we Wrocławiu. Nigdy tutaj wcześniej nie byłam, a zawsze chciałam odwiedzić Polskę. Wraz z innymi wolontariuszami organizujemy półkolonie dla polskich dzieci. Prowadzimy je w języku angielskim. Staramy się je uczyć w nieformalny sposób - poprzez zabawę. Szczerze mogę powiedzieć, że zakochałam się w tych utalentowanych dzieciakach i cieszy mnie każda minuta jaką z nimi spędzam.

Wrocław to piękne miasto. W każdym rogu można odnaleźć coś fascynującego! Kocham sklepy z antykami, gdzie każdy przedmiot ma własną historię do opowiedzenia! W antykwariacie kupiłam naszyjnik z wisiorkiem w kształcie słońca. Uwielbiam ten symbol i zauważyłam, że jest ich sporo we Wrocławiu - dlatego robię im zdjęcia, kiedy spaceruję po mieście. Na pchlim targu znalazłam antyczne srebrne lustro, które bardzo chciałam kupić, ale było za drogie.

W Tbilisi studiuję medycynę. Zawsze interesowało mnie jak niektóre rzeczy funkcjonują. W szczególności dotyczyło to człowieka. To co dzieje się w ciele, organach i komórkach jest bardzo ciekawe, a jednocześnie jesteśmy kompleksową strukturą! Jeszcze nie wiem jaką specjalizację wybiorę, ale interesuje mnie neurologia i mózg - najbardziej złożony organ na ziemi.

następna galeria

Centrum Inicjatyw UNESCO