poprzednia galeria

Lucia

rocznik '78, spektakle ogniowe

Ogień może być niebezpieczny.
Jeśli potrafi się go używać, to nie ma się czego bać.

Pochodzę z Urugwaju, gdzie jestem nauczycielką nauczania podstawowego. Często używam swoich umiejętności cyrkowych w pracy z dziećmi. Uczę je i robię dla nich spektakle. Uwielbiają to! W dzieciństwie często chodziłam do cyrku i mówiłam, że chciałabym zostać łyżwiarką cyrkową. Kiedy zobaczyłam sztuczki z ogniem spodobały mi się bardziej. Zaczęłam trenować i teraz gram ogniem oraz ćwiczę na trapezie. Czasami kiedy testuję nowy sprzęt zdarzają się oparzenia. Tym bardziej, że często używam wielu niestandardowych rekwizytów np. koła rowerowego. Podpalam je i ćwiczę z nim.

Ludzie w Europie są bardziej wycofani niż ci z Ameryki. Nie chcę powiedzieć, żę są zimni, ale zdecydowanie mniej kontaktowi. Trudniej wydobyć od nich energię, zachowują dystans. Na szczęście nie jestem klaunem i nie muszę się odzywać, a ludzie podziwiają sztukę którą prezentuję.

Lubię używać rzeczy nietypowych, autorskich, innych. Staram się przygotować do spektaklu wszystko sama, nawet ubrania, buty czy biżuterię. Można więc powiedzieć, że moją pasją jest projektowanie.

następna galeria

znajdź mnie tutaj: BuskerBus 2014